Nytt poengtrekk i Post Nord-ligaen

Publisert

Vi fikk i går dessverre beskjeden vi hadde håpet å unngå, klubblisensnemda/NFF har besluttet å trekke oss tre nye poeng.

Trekket stammer fra avvik i klubbens økonomiske handlingsplan. Vårt Post Nord-lag kjemper for hvert poeng nå, men dessverre må vi konstatere at klubben ikke klarte delmål 3 på rapporteringsdato 30.06.23 i nemdas system. Ved starten av sesongen ble vi trukket ett poeng fra rapportering 31.12.22, for å ikke ha møtt delmål 2, dette også på økonomi. Det er ikke lenge til ny rapportering så vi trenger all støtte vi kan få i en vanskelig tid for klubben.

Uføret vi har kommet i skyldes svikt i inntekstgrunnlaget. Som de fleste vet ble det ved ekstraordinært årsmøte i forrige måned gjort endringer i klubbens styre og det jobbes for fullt med å finne både kort- og langsiktige løsninger. Vi håper at alle som vil oss vel støtter opp om de tiltakene som pågår og de som settes ut i livet i disse dager.

Vi gir ikke opp!

Flere
nyheter

SK Gjøvik-Lyn
Right Menu Icon