Ferdighetsmerke 2023

Publisert

SK Gjøvik-Lyn ønsker å invitere alle spillere til å teste ferdighetene sine lørdag 30. september 2023 kl 10:00 - 14:00.

Norges Fotballforbund tilbyr to merkeprøver – Minimerket og Teknikkmerket.

Minimerket

Alle kan ta Minimerket I (blått) og II (rødt) til og med det året de fyller 12 år. Disse består av to nivåer. De som ønsker å gå videre til Teknikkmerket må først ha tatt Minimerke I og II.

Teknikkmerket

Alle kan ta Teknikkmerket til og med det året de fyller 14 år. Teknikkmerket finnes i fem ulike varianter; blått, rødt, bronse, sølv og gull.

Mer informasjon finnes på NFFs nettsider:

https://www.fotball.no/barn-og-ungdom/verdier-og-virkemidler/idrettens-barnerettigheter-og-bestemmelser3/nffs-merkeprover/

Hvert lag oppfordres til å opprette et arrangement i Spond for påmelding.

Påmelding til klubben; post@gjoviklyn.no innen 23.september 2023

Det vil være behov for bistand fra trenere, lagledere og foreldre til å gjennomføre dagen, herunder bygging av baner/løyper, veiledere på poster, kafé etc. Det vil bli satt opp en liste over hvilke lag som har ansvar for hver enkelt arbeidsoppgave.

Flere
nyheter

SK Gjøvik-Lyn
Right Menu Icon